čtvrtek 18. září 2014

Finská výměna ATC

Koncem července letošního roku nabízela  Riikka Kovasin na výměnu nádherné letní mořské ATC. Jelikož jsme tou dobou byli na dovolené, napsala jsem jí až po návratu domů, ale to už samozřejmě byly kartičky zadané.
Dohodly jsme se s Riikkou, že bude vyrábět další sérii kartiček, a že si potom mohu vybrat. Po dovolené jsem musela dohánět zameškaných čtrnáct dnů v práci, a doma za tu dobu zahrada volala také o pomoc, tak jsem se ke kartičce pro Riikku dostala až koncem srpna. I když jsme se nedomluvily na určitém tématu, chtěla jsem vytvořit kartičku taktéž letní, ale koncem srpna už bylo chladno a pršelo, tak jsem od letní tématiky upustila.
Po zevrubné prohlídce mých zásob mě zaujala krásná krajková kolečka od Prima Marketing a vyšla mi z toho nakonec kartička s hudební tematikou.
Místo letních zářivých barev jsem použila svou oblíbenou hnědotyrkysovou kombinaci barev, kterou jsem doplnila zlatými prvky.

Jako základ jsem použila tvrdší čtvrtku, kterou jsem polepila kouskem staré partitury. Okraje jsem opatinovala distress inkoustem, lehce orazítkovala razítkem s motivem mřížky a na závěr nanesla na kartičku přes Timovu šablonu strukturovací pastu obarvenou tyrkysovým Izinkem. Tím jsem měla základ hotový.
Na ozdobení jsem si obarvila distress inkoustem bílé krajkové kolečko a z pevné čtvrtky vyřízla houslový klíč, který jsem dvakrát naembosovala zlatým práškem. Pořád se mi zdálo, že tomu ještě něco chybí, tak jsem malou sponkovačkou  přicvakla na kartičku kousek filmového pásku.
Na závěr jsem opět sáhla do svých pokladů a vybrala tentokrát nádherný starý knoflík z roku 1920-30, který pochází z Paříže. Kleštěmi jsem ucvakla ouško k přišití, zbytek zbrousila a oboustrankou přilepila na krajku.
Dnes mi od Riikky přišel email, že kartička dorazila v pořádku, a že se údajně i líbila. J13 komentářů:

 1. No bodejť by se nelíbila - je nádherná !!

  A ještě ta historická hodnota :-))

  Jsi skvělá, takhle "expandovat" do zahraničí - obdivuji !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, děkuji, pár krásných historických kousků mám ještě v zásobě.

   Vymazat
 2. Milenko, kartička je kouzelná. Ten houslový klíč je moc povedený a ten prvek se starožitným knoflíkem je prostě bomba.... Věřím že se kartička líbila....

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná barevná kombinace, vznešené téma...je prima vidět, jak české scrap-kousky úspěšně pronikají do světa. :)

  OdpovědětVymazat
 4. I love your work! Great composition and I love the touch of blue ;-D

  OdpovědětVymazat
 5. och pekny blog, som rada, ze som ho nasla... a ATC karticka je krasna :), pa Zuzana

  OdpovědětVymazat
 6. och pekny blog, som rada, ze som ho nasla... a ATC karticka je krasna :), pa Zuzana

  OdpovědětVymazat