čtvrtek 24. července 2014

ATC výměna

Na Facebooku  jsem zahlédla nabídku Petry Tapevy  na výměnu ATC na téma peří.
ATC  jsem už hodně dlouho nedělala a toto téma mě lákalo. Než jsem se přihlásila, musela jsem si kartičku promyslet a vyrobit, abych měla jistotu, že to zvládnu. J

Základ kartičky jsem vyřízla z pevnější čtvrtky a polepila z části notovým papírem a z části kouskem stránky z hodně staré knížky, kterou jsem našla na půdě.  Takto polepenou kartičku jsem natřela Gessem a orazítkovala razítkem s motivem peří. Okraje kartičky jsem opatinovala  distress inkoustem a pomocí ničítka roztřepila okraje. Kartičku jsem dozdobila tyrkysovou akrylovou barvou, kterou jsem nanesla přes šablonu a malým stříkancem hnědé barvy. Nakonec jsem ji ještě obšila bílou nití, konce nitě připevnila sponkovačkou a do levého horního rohu  otiskla nápis INSPIRED.
Kartička byla skoro hotová, ale to nejdůležitější, co jsem chtěla použít…opravdové peří… jsem neměla. Na večerní procházce s pejskem jsem jich několik našla a mohla  kartičku dokončit.
Na závěr jsem na kartičku  sponkovačkou přicvakla dvě pírka, přilepila kousek obarvené krajky distress inkoustem a krásný knoflíček, který pochází z roku 1920 z Anglie. Knoflíček jsem musela upravit uštípnutím očka na přišívání a zbytek obrousit do hladka, abych jej mohla na kartičku přilepit.
A tady už je hotová kartička. Doufám, že alespoň trochu zaujme. J
Petra mé kartičce věnovala nádherný článek se skvělými fotkami na svém blogu, odkud jsem si dovolila jednu krásnou  fotku vypůjčit. 


Zdroj: ...co mám ráda...

Dnes jsem netrpělivě vyhlížela pošťačku a těšila se na kartičku od Petry. Ta opravdu dnes dorazila v krásné hnědé craft obálce i s milým osobním dopisem.
Kartička je nádherná, posuďte sami. ( Moc se omlouvám, že se mi nepodařilo zachytit reálné barvy kartičky.)
Při prvním pohledu na kartičku mě napadlo: brzké ráno. Obloha je ještě tmavá, ale od východu už  začíná svítat, tráva je ještě plná rosy a v ní leží osamoceně ptačí pírko.
Jsem moc ráda, že Petra vybrala z této hromádky právě tuto kartičku v mých oblíbených barvách. JPetro, moc děkuji za výměnu a doufám, že zase někdy.....1 komentář:

  1. Milá, milá Mileno... :) ... díky za krásná slova a za to, že jsi mi kromě krásné kartičky věnovala i spoustu svého času - cením si toho. A těší mě, že jsem vybrala právě tohle téma a Tebe zaujalo - vždyť jinak by naše výměna neproběhla! :) Jsem ráda, že jsi spokojená. Barvy jsem nevybírala zas tak náhodně - dost dlouho jsem prohlížela, jaké barvy používáš a doufala, že se strefím. ;)
    A Tvoje ,,...doufám, že zase někdy..." si budu moc ráda pamatovat. Také doufám. :)

    OdpovědětVymazat